Bijzondere bepaling

Bijzondere bepaling 172

172

Wat betekent 172?

Voor radioactieve stoffen met een of meerdere bijkomende gevaren:
a) Moet de stof zijn ingedeeld in verpakkingsgroep I, II of III, zo nodig door toepassing van de groeperingscriteria genoemd in deel 2, overeenkomstig de aard van het overheersende bijkomend gevaar;
b) Moeten de colli van etiketten voor bijkomende gevaren zijn voorzien overeenkomstig alle bijkomende gevaren die de stoffen vertonen; overeenkomstige grote etiketten moeten op laadeenheden zijn aangebracht in overeenstemming met de betreffende voorschriften van 5.3.1;
c) Moet ten behoeve van de documentatie en kenmerking van de colli de juiste vervoersnaam worden gevolgd door, tussen haakjes, de namen van de bestanddelen die het meest bijdragen aan dit bijkomend gevaar / deze bijkomende gevaren;
d) Moet het vervoersdocument voor gevaarlijke goederen tussen haakjes de modelnummers van het etiket vermelden overeenkomstig alle bijkomende gevaren, volgend op "7" en, indien toegewezen, de verpakkingsgroep overeenkomstig 5.4.1.1.1 (d). Zie voor de verpakking ook 4.1.9.1.5.

ADR 2025: Hoofdstuk 3.3, bijzondere bepaling 172 (Nederlandse vertaling, ministerie van Infrastructuur en Waterstaat)

Wijziging in ADR 2027

Geldt vanaf 1 januari 2027; tot en met 30 juni 2027 mag nog de tekst hierboven (ADR 2025) worden toegepast.

Vervang “bijkomend risico” door “bijkomend gevaar”; vervang “dit (deze) bijkomende gevaar(en)” door “elk bijkomend gevaar”.

Voorlopige Nederlandse vertaling van ECE/TRANS/WP.15/274 (Jolmers); de officiele tekst verschijnt naar verwachting op 1 juli 2027. Alle wijzigingen van ADR 2027

Waar wordt 172 gebruikt?

Deze code is in de huidige 1136.nl ADR 2025-database gekoppeld aan 19 UN-posities.

ADR 2025

1136.nl gebruikt voor deze informatie de ADR 2025-dataset. De inhoudelijke uitleg wordt stap voor stap uitgebreid met de relevante bepalingen uit het ADR 2025.

← Terug naar 1136.nl

WhatsApp & ADR-vragen

Om ons via WhatsApp een vraag te stellen over ADR, heeft u een gratis account nodig. Zo kunnen we uw gegevens koppelen aan uw ADR-status en u gericht helpen.